EY AKP! HIYANETLE PARLATILDIN, HIYANETLE PARÇALANACAKSIN!

743
Paylaş:

22 Temmuz 2019

AKP Kurucularından ve Eski Bakanlarından Ali Babacan; “Yola çıkış amaçlarından saptığı ve ülke geleceğini tehlikeye atan bir yöne kaydığı…” gerekçesiyle AKP’den istifa ettiğini ve “Yeni bir parti girişiminin acil ihtiyaç haline geldiğini…” açıklamıştı.

Daha önce bu girişiminden caydırmak için Ali Babacan hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuşlardı. Hazine eski çalışanı Ali Çevik, eski Bakan Ali Babacan hakkında “FETÖ’ye bilerek ve isteyerek yardım ettiği”gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu yapmış, daha doğrusu yaptırılmıştı. Ali Çevik, Ali Babacan’a son dönemde Bakanlık teklifinde bulunulduğu ve yeni parti kuracağı haberleri karşısında rahatsızlık duyduğunu vurgulamıştı. Suç duyurusunda bulunan Çevik, Babacan’ın Bakanlık yaptığı dönemlerde; bürokratik atamalarda ve İzmir Askeri Casusluk Davası kumpası Hazine Müsteşarlığı’nda hayata geçirilmesinde, “FETÖ’ye bilerek ve isteyerek yardım ettiği” iddiasında bulunmuşlardı. Açıklamada, Ali Babacan’ın kendisine danışman olarak seçtiği hemen herkesin, FETÖ ile bağlantısı saptandığını ve bu kişilerin memuriyetten çıkarıldığı hatırlatılmıştı. Ne var ki şantaj kokan bu isnatlar tutmamış, Ali Babacan AKP’den istifa edip ayrılmıştı.

Erdoğan, Erbakan’a yaptıklarını aynen yaşayacaktı!

Evet, 2002’deki ‘Yenilikçi Hareket’ hıyanet çıkışının aynısı 2019’da da yaşanmaya başlanmıştı. Hatırlanacağı gibi Milli Görüş, 2001’de AKP’nin kurulmasıyla parçalanmış, Tayyip Erdoğan, Erbakan’a bayrak açmıştı. O süreçte, Milli Görüş’ten kaytarmış AKP, ‘liberal’ bir çizgiyi savunmaya başlamıştı. Şimdi ise 2019’da Babacan-Gül ikilisi ‘liberal’ bir parti kuruyorlardı. Eh, etme bulma dünyasıydı…

Devamı için tıklayınız.

    Güncel makalelerimizden istifade etmek istiyorsanız lütfen aşağıdaki kutuya e-mail adresinizi yazarak bize gönderiniz.

    Bu makaleyi sesli olarak da dinleyebilirsiniz.