ERDOĞAN’IN ASİLTÜRK ZİYARETİNİN PERDE ARKASI

359
Paylaş:

8 Ocak 2021

Milli Görüş’e son darbe ve Erbakan’ı tarihe gömme çabaları!

8 Ocak 2021 tarihli Milli Gazete baş köşesinde “Cumhurbaşkan’ı Erdoğan’dan Oğuzhan Asiltürk’e nezaket ziyareti” başlıklı bir haber yayınlanmıştı.

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaret etti. Asiltürk’ün Ankara Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan evinde gerçekleşen ziyaret, yaklaşık bir saat sürdü. Ziyaretin ardından Asiltürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı makam aracına kadar uğurladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Asiltürk’e Kur’an-ı Kerim hediye ettiği ziyarette, ülke ve dünya gündemine ilişkin görüş alışverişinde bulunulduğu öğrenildi.” bilgileri aktarılmıştı.

Tam 25 yıldır yazıp hatırlatıyoruz. Fazilet Partisinden itibaren Milli Görüş partisindeki “Yenilikçi Kanat” diye reklamı yapılan Tayyip Erdoğan ve takımını, perde arkasında hazırlayıp öne çıkaran, ama görünüşte, onları horlayıp hırpalayarak davadan kopmalarına gerekçe oluşturan Oğuzhan Asiltürk ve ekibi olmaktadır. Sn. Erdoğan’ın son Asiltürk ziyareti de ortaya koymuştur ki, elde kalan bir avuç Milli Görüş oylarının bir kısmı Tayyip Erdoğan’a, yani Cumhur ittifakına aktarılacak, güya Oğuzhan’la farklı ve aykırı düşünen Temel Karamollaoğlu’nu dinleyecek diğer bir kısmı da CHP ve HDP’nin kuyruğuna takılacak; böylece Milli Görüş fikren ve fiilen tarihe gömülmüş ve Erbakan’ın üzerine “beton dökülmüş…” olacaktı. Oğuzhan Asiltürk’le, resmiyette SP Genel Başkanı olan Temel Karamollaoğlu’nun fikir ayrılığı yaşadıkları iddiaları da tam bir palavraydı. İkisi de aynı takımdaydı. Daha önceki Elazığ ve İstanbul kongrelerinde teşkilat mensuplarına farklı talimatlar verip birbirlerine düşüren bu iki ismin sonunda ortak karar aldıkları kesinlik kazanmıştı.

Erdoğan’dan Saadet Partisi’ne ziyaretinin perde arkası

Devamı için tıklayınız.

    Güncel makalelerimizden istifade etmek istiyorsanız lütfen aşağıdaki kutuya e-mail adresinizi yazarak bize gönderiniz.