CÜBBELİ AHMET’İN İTİRAFLARI VE YANDAŞ KESİMİN DARBE KUŞKULARI

574
Paylaş:

28 Nisan 2020

Yeni darbe kuşkuları ve AKP’nin telaşı!

‘Yeni darbe olacak’ tartışmalarını başlatan isimlerin başında gelen Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, üstelik darbeyi kimin yapacağını da açıklamıştı. Kaplan, darbenin ‘Kemalistlerden geleceğini’ savunmaktaydı.

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, 16 Şubat 2020 tarihli “Darbe söylentilerini göz ardı etmeyelim; önlem almaya bakalım” başlıklı yazısında “darbe söylentilerinin ciddiye alınması gerektiği” görüşünü dile getirip “Bu kez, pat diye darbe yapmaya kalkmayacaklar” diye uyarmış ve darbenin “Kemalist şebekelerden geleceği” iddiasında bulunmuşlardı. “Eğer yeni bir darbe girişimi daha gerçekleştirilecek olursa, pattadanak darbe yapmayacaklar. Ortamı darbeye hazır hâle getirecekler” diyen Yusuf Kaplan, “Bunun için planlanan ilk stratejiyi yüzde yüz başardıklarını üzülerek söylemek zorundayım” diyerek şunları hatırlatmıştı:

Yusuf Kaplan’a göre: Cemaatler ve tarikatlar, algı operasyonlarıyla şeytanlaştırılmıştı!?

“15 Temmuz’da Erdoğan’ın çağrısından önce sokaklara dökülen cemaatler, tarikatlar, sivil toplum kuruluşları büyük algı operasyonlarıyla şeytanlaştırıldılar; saygınlıkları da, toplumdaki sosyolojik karşılıkları da büyük yara aldı, kelimenin tam anlamıyla büyük darbe yedi; planlanan darbenin başarıya ulaşmasının önündeki en büyük engel büyük ölçüde ortadan kaldırıldı; bu ülkede bu toplumun Müslüman omurgasını oluşturan ve koruyan yegâne ve sarsılmaz kaynaklar olan cemaatler, tarikatlar aşağılanacağı kadar aşağılandı; toplumun özellikle cemaatler ve tarikatlar üzerinden tam bir inanmışlık ve adanmışlıkla hainlere, darbecilere direnme güçleri kırıldı.” diyen yandaş yazar Yusuf Kaplan, bu yorum ve saptamalarıyla, dış güçlerin ve Haçlı Siyonist merkezlerin, Türkiye’deki tarikat ve cemaatlerin birçoğunu, özellikle şeyhleri ve hoca efendileri üzerinden etkileyip yönlendirdiklerini ve kendi hizmet ve hedeflerine uygun siyasilerin peşine sürüklediklerini itiraf ediyorlardı. Ama elbette, AKP iktidarının ve Sn. Erdoğan’ın her kötülüğüne bir keramet ve her gafletine bir mazeret kılıfı geçiren cemaat ve tarikatlar de bu sınıftandı…

Korkulan darbe, laikçi ve Kemalist şebekelerce mi hazırlanmaktaydı!?

Devamı için tıklayınız.

    Güncel makalelerimizden istifade etmek istiyorsanız lütfen aşağıdaki kutuya e-mail adresinizi yazarak bize gönderiniz.

    Bu makaleyi sesli olarak da dinleyebilirsiniz.