TOPLUMUN VE KILIÇDAROĞLU’NUN SON ŞANSI

92
Paylaş:

15 Mayıs 2023

2023 Genel Seçimlerini, Cumhur İttifakı önde tamamlamış, ama Cumhurbaşkanı adaylarının hiçbirisi %50+1 barajını aşamamıştı. Recep T. Erdoğan %49,5’te kalmış, Kemal Kılıçdaroğlu %44,9’a yaklaşmış, Sinan Oğan ise %5,6 civarında oy almıştı. Bu nedenle ikinci tura kalan Sn. Erdoğan’la Sn. Kılıçdaroğlu arasında, 28 Mayıs 2023’teki seçimlerin oldukça çekişmeli geçeceği açıktı.

Daha önce 2018 Genel Seçimlerinde Millet İttifakı ortakları ayrı ayrı aday olup seçime katıldıkları halde toplamda %47’den fazla oy almışlardı. Şimdi Sn. Kılıçdaroğlu hep birlikte katıldıkları ve birleşenlerin çok daha yüksek oy alacaklarını umdukları bu seçimlerde %44’te kalmıştı. Bunun asıl sebepleri ve topluma neden güven veremedikleri, hatta hangi yanlış ve yararsız söylemleri yüzünden halkı ürküttükleri konusunda ciddi bir özeleştiri yapmaları lazımdı.

%5,5 civarındaki Sinan Oğan’ın bütün oylarını almaları ve şu kısa süreçte kararsız seçmeni tatmin edecek bir tavır takınmaları kaçınılmazdı. Aksi halde kazanma şansları oldukça zayıf sayılmaktaydı.

Siz her şeyden önce güven ve huzur isteyen toplumda, HDP ve PKK’nın yeniden şımarıp anarşi ortamını geri getirecekleri kanaatini güçlendirecek eylem ve söylemlere kalkışırsanız; büyük kitleleri, artık tenkit ettikleri ve oy vermek istemedikleri halde tekrar Recep T. Erdoğan’a mecbur ve mahkûm bırakırsanız, işte bu sonuçlar çıkacaktı… Ayrıca, dindar kesimleri ikna edici bir yaklaşım da ortaya konulamamıştı.

Devamı için tıklayınız.

    Güncel makalelerimizden istifade etmek istiyorsanız lütfen aşağıdaki kutuya e-mail adresinizi yazarak bize gönderiniz.