SURİYE’DE İSRAİL’LE İŞBİRLİĞİ Mİ YAPILMAKTAYDI? Halkımızdan Gizlenen Kapalı Oturum, “Terör Ajanlarından!” Niye Saklanmazdı?

603
Paylaş:

17 Mart 2020

İsrail’in en büyük arkasının ABD olduğunu, hatta ABD baskısıyla BM’nin bile İsrail’i sürekli koruduğunu bilmeyen kalmamıştı. Bu nedenle Suriye’de ABD ile işbirliği içinde davranan, hatta ABD projelerine dolaylı taşeronluk yapan AKP iktidarının, İsrail’le de gizli işbirliği içinde bulunması pek sürpriz sayılmazdı…

BOP’un son aşaması, Türkiye’nin parçalanması mıydı?

Yandaş Yeni Şafak Yazarı İbrahim Karagül 17 Şubat 2020 tarihli ve “Hadi bir Rus uçağı daha düşürüp ABD’ye sığınalım!” başlıklı yazısında:

“(Türkiye olarak) Ya, büyüyerek ve güçlenerek var olacağız, ya da küçülerek ayakta kalacağız!” iddiasında bulunmuşlardı. Bu itiraf niteliğindeki açıklamalar, çok sinsi ve Siyonist bir planın ağzından kaçırılması ve açığa vurulması olmasındı!? Bu beyanların açılımı; Sn. Erdoğan’ın sıkça tekrarladığı “Misak-ı Milli” sınırlarımız içinde sayılan ve geri alınması amaçlanan; Irak’tan Musul’u, Suriye’den İdlib’i alıp kendi topraklarımıza katarak… Yani, İbrahim Karagül’ün beyanıyla “Büyüyüp güçlenmiş olarak…” yolumuza devam hayallerimize ulaşamazsak ve malum odaklarca sıkıştırılırsak, bu sefer “küçülerek ve mecburen toprak vererek” yani Güneydoğumuzu feda ederek “ayakta kalmak zorunda olacağız!”

“Açıkça söyleyelim; zaten Suriye savaşı Türkiye için çıkarılıyordu ve Türkiye’ye yönelik ‘küçültme’ planlarının bir parçası olarak planlanıyordu. İran sınırından Akdeniz’e uzatılan ve ABD’nin binlerce TIR dolusu mühimmatla beslediği ‘terör koridoru’ da ‘Türkiye karşıtı cephe’ inşa etmek için tezgâhlanıyordu.”diyen Yandaş Karagül, sonunda baklayı ağzından çıkarmış ve Erdoğan’ı kandırıp kışkırtmak isteyen odakların ağzıyla konuşmaya başlamıştı…

Devamı için tıklayınız.

    Güncel makalelerimizden istifade etmek istiyorsanız lütfen aşağıdaki kutuya e-mail adresinizi yazarak bize gönderiniz.

    Bu makaleyi sesli olarak da dinleyebilirsiniz.