KÜRDİSTAN KURULURSA, TÜRKİYE YIKILIRDI!

763
Paylaş:

24 Haziran 2019

16 Nisan 2017 referandumundaki hilekârlık ve hukuksuzluklar tartışılmaya devam ederken, ABD’den gelen üst düzey bir açıklama, büyük şeytanın yeni bir planı devreye soktuğunun kanıtıydı: Bu da Türkiye’nin parçalanmasıydı!

ABD Dışişleri Bakanlığı Danışmanı John Stilides, referandumun Türk toplumunu böldüğünü kaydettiği açıklamasında, “Amerika’dan baktığımızda benim endişelendiğim konu, ülkenin tekrar bir araya gelemeyecek kadar siyasi açıdan bölünmüş olması” ifadelerini kullanmıştı. Bu küstahça ifadeler, ABD’nin Türkiye’yi parçalama yönündeki heves ve hedeflerini açığa vurmaktaydı. Aynı Amerika’nın, PKK’yı ve yan kuruluşlarını zaten Türkiye’ye tercih ettiği bir sır olmaktan çıkmıştı. Artık bu Amerika ile stratejik ortaklığa bağlı kalmak gaflet ve cehalet olmaktan çıkmış, dalalet ve hıyanet sınırına yanaşmıştı.

ABD’li komutan Albay John Dorrian; PKK’nın, SDG’nin bir parçası olduğunu ağzından kaçırmıştı. (Yani; ABD’li Siyonistler, Suriye Kürdistan’ı için PKK’yı bir alt yapı şebekesi olarak kurmayı planlamıştı.)

DAEŞ Karşıtı Koalisyon Güçleri’nin sözcüsü ABD’li Albay John Dorrian, Bağdat’tan canlı bağlandığı Pentagon’daki basın toplantısında; “Terör örgütü PKK’nın, ABD’nin desteklediği Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) bir parçası olduğunu” hatırlatmıştı. Dorian, soruyu soran gazetecinin, “Açıklığa kavuşturmak için soruyorum, PKK’nın SDG’nin bir parçası olduğunu mu söylediniz?” sözleri üzerine “öyle mi dedim, YPG demek istedim.” diyerek sözlerini düzeltmeye çalışmıştı.

ABD güdümlü Kürtler bağımsızlık ilanına hazırlanmaktaydı!

Irak’ta tarihteki ilk bağımsız Kürdistan devleti kurulma aşamasındaydı. Mesud Barzani’nin planladığı tarih de ortaya çıkmıştı. Barzani’nin danışmanı Muhammed Hacı, bu konuda bir açıklama yapmıştı. Peki Kürt devletinin sınırları ne, haritada nereler vardı? Ortadoğu’daki kaosa yenisini ekleyecek olan bağımsız Kürdistan devleti için, Eylül ayında düğmeye basılacaktı. Mesud Barzani’nin danışmanı, bağımsızlık referandumunun Eylül 2017’de olacağını açıklamıştı. Ancak Siyonist odaklar, ani bir kararla Barzanistan’ın şimdilik özerk konumunu koruması ama asıl Kürdistan’ın Suriye’de kurulması yolunda bir karar almışlar ve Arap Baharı tuzağına kapılan Erdoğan eliyle bunun alt yapısını oluşturmaya başlamışlardı. Yani Suriye’deki Arap Baharı, 2. Golan harekâtıydı.

Peki Bağımsız Kürdistan’ın sınırları nereleri kapsayacaktı ve Kerkük’ü de haritaya katacaklar mıydı?

Devamı için tıklayınız.

    Güncel makalelerimizden istifade etmek istiyorsanız lütfen aşağıdaki kutuya e-mail adresinizi yazarak bize gönderiniz.

    Bu makaleyi sesli olarak da dinleyebilirsiniz.