Güneş Doğmadan, Karanlık Kaybolmazdı! HAKK GELMEDEN, BÂTIL YIKILMAZDI!

563
Paylaş:

14 Ocak 2020

Mazlum Kobani teröristine “Temiz Savaşçı Ödülü” verenler düşmanlıklarını açığa vurmuşlardı!

Barış Pınarı Harekâtı nedeniyle Türkiye’ye silah satışını durduran Kanada, ABD’nin desteklediği YPG’li terörist Mazlum Kobani’ye “Temiz Savaşçı Ödülü” (!) vermişti. Bu, Türkiye’ye düşmanlığın bir göstergesiydi. Kanada Savunma Bakanlığı’ndan rezil bir adım gelmişti. Bakanlık, “ömrünü savaşlarda insanlığa hizmet için adayan kişilere” her yıl verdiği “Temiz Savaşçı Ödülü”nü bu yıl terör örgütü YPG’nin de omurgasını oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDG) yöneticisi Mazlum Kobani kod adlı Ferhad Abdi Şahin’e vermişti. Kanada Savunma Bakanlığı, terörist Kobani’yi ödülünü alması için Kanada’ya davet etmişti. Bu tavır Türkiye’ye düşmanlık ilanı gibiydi.

ABD, teröristi teröriste emanet ederek Türkiye’yi oyalamaktaydı!

ABD öncülüğündeki işgal koalisyonu Sözcüsü Albay Myles Caggins, Suriye’de cezaevlerinde tutuklu bulunan DEAŞ’lıların, terör örgütü YPG/PKK’nın ana omurgasını oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) sorumluluğunda olduğunu söylemişti.

Suriye’deki DEAŞ’lı tutukluların cezaevinden kaçtığı yönündeki iddialara değinen Caggins, “SDG, 10 bin kişinin kaldığı cezaevlerinden sorumlu ve görevlidir. Bazı silahlı kişilerin (DEAŞ’lılar) cezaevinden kaçma çabası olabilir.” demişti. Caggins, Kuzey Suriye’deki operasyonun başlamasıyla çok sayıda DEAŞ’lının bölgeden kaçtığını görmediklerini, ancak SDG aracılığıyla söz konusu tutuklu DEAŞ’lıları takip ettiklerini iddia etmişti. DEAŞ elebaşı Bağdadi’nin güya ölü ele geçirildiği operasyona ilişkin ayrıntı vermekten kaçınan Caggins, Bağdadi’nin öldürülmesinin çok önemli olduğunu belirtmekle yetinmişti. Caggins, ayrıca, Irak’ın talebi üzerine bu ülkede kalmaya devam edeceklerini sözlerine eklemişti. Özetle ABD, teröristi teröriste emanet ederek vahşi kovboy zihniyeti sergilemişti.

Erbakan Hocamız, Erdoğan ve politikaları ile ilgili uyarılarında haklı çıkmışlardı

Devamı için tıklayınız.

    Güncel makalelerimizden istifade etmek istiyorsanız lütfen aşağıdaki kutuya e-mail adresinizi yazarak bize gönderiniz.

    Bu makaleyi sesli olarak da dinleyebilirsiniz.