ERDOĞAN, TRUMP, SİYONİZM İRTİBATI VE ERKEN SEÇİM TELAŞI

506
Paylaş:

15 Temmuz 2020

BOP Süreci ve Eşbaşkanlık Görevi Hâlâ Devam mı Ediyordu?

        

ABD İstanbul Başkonsolosluğunda irtibat görevlisi olarak çalışan Metin Topuz’un FETÖ’ye yardım suçundan 11.06.2020 tarihinde 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılması sonrası, ABD Büyükelçiliği’nin karara tepkisi küstahçaydı. ABD Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı:

“ABD’li yetkililer, Metin Topuz’a yönelik davada İstanbul’daki tüm duruşmaları izlemişlerdir. Bugünkü kararın derin hayal kırıklığı içindeyiz. Bu kararı destekleyecek inandırıcı bir delil görmediğimiz gibi, kararın süratle üst mahkeme tarafından bozulmasını diliyoruz. Sayın Topuz, yaklaşık 30 yıldır iki ülke yetkililerinin ve vatandaşlarının takdirini kazanan önemli çalışmalar yapmıştır. Talimatlarımız doğrultusunda, Türkiye ve ABD kolluk kuvvetleri arasındaki iş birliğini geliştirmiş; her iki ülkedeki insanların güvenliğine katkıda bulunmuştur. Sayın Topuz’un resmi görevlerine ilişkin iddialar, yerel çalışanlarımızın ABD hükümeti adına ve ikili ilişkilerimizi geliştirmek amacıyla yürüttükleri önemli çalışmaların kapsam ve mahiyetini çarpıtmaktadır.”

Evet ABD Büyükelçiliği, FETÖ ile iş birliği yapmanın ve suçüstü yakalanmanın telaşıyla Türk yargısına saldırmakta ve Erdoğan iktidarına “Ayağını denk al!” mesajı yollamaktaydı.

Devamı için tıklayınız.

    Güncel makalelerimizden istifade etmek istiyorsanız lütfen aşağıdaki kutuya e-mail adresinizi yazarak bize gönderiniz.

    Bu makaleyi sesli olarak da dinleyebilirsiniz.