AKP’NİN ÇÖZÜLME VE ÇÖKÜŞ SÜRECİ BAŞLAMIŞTIR!

809
Paylaş:

31 Mart 2019

Daha önce defalarca yazıp-konuşup hatırlatmıştık: 31 Mart 2019 tarihindeki Yerel Seçimlerde, Cumhur İttifakının (AKP ve MHP toplamının) oy oranını koruyor olması; mevcut iktidara güven duyulmasından ziyade, muhalefetin ciddi, gerçekçi ve ümit verici bir program ve politika ortaya koyamamasından kaynaklıdır. Ve işte şimdi tam da böyle bir durum yaşanmaktadır. Cumhur İttifakı (AKP ve MHP ortaklığı);

1- 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde ellerindeki bütün devlet imkânlarını sonuna kadar ve hoyratça kullanmalarına…

2- Bütün devlet kurumlarındaki elemanları ve memurları, kendi siyasi amaçları doğrultusunda hizmete koşturmalarına…

3- Başta TRT olmak üzere bütün televizyonlardan ve diğer kiralık basın-yayın organlarından, kendi reklamları ve propagandaları için yararlanmalarına…

4- Belediyelere ve devlet hizmetlerine, seçim rüşveti olan yeni işçi ve memur alımları yapmalarına…

5- Devlet parasıyla ve güdümlerindeki Vakıf-Dernek kasalarından seçim yatırımı amaçlı harcamalarda bulunmalarına…

6- Birçok yerde seçim tutanakları üzerinde oynamalar yapıldığı iddialarına…

7- Ve halkımıza; “AKP’nin kazanmaması halinde, başlarına gelecek sıkıntılı durumlarla” ilgili sürekli korku ve kuşku pompalamalarına rağmen, başta Ankara, çok önemli illeri kaybetmiş olmaları, hatta önce İstanbul’u kıl payı kotardıklarını açıklamaları, sonra zorbalık ve hilekârlıkla mazbatayı Binali Yıldırım’a verdirme çabaları gösteriyor ki, şimdi ortaya çıkan bu sonuçlar tam bir şaşkınlıktır ve artık iktidarın meşruiyeti tartışılmaya başlanacaktır. Ve zaten bu sonuçlar AKP’nin çözülme ve çöküş sürecini hızlandıracaktır.

Açıkça ve tamamen haksız bir rekabet süreciyle ve antidemokratik, hatta dolaylı despotik usullerle alınan bu sonuç, normal ve doğal şartlardaki ancak %30 karşılığıdır. Yani resmen ve hukuken değilse bile, artık fikren ve fiilen AKP iktidarı, etik ve demokratik meşruiyetini yitirmiş bulunmaktadır.

Seçim günü, Malatya’nın Pötürge Kazasında, AKP’lilerin SP’lilere saldırması sonucu, maalesef baba oğul iki vatandaşımızın pompalı tüfekle katledilmiş olmasında; Sn. Erdoğan’ın ve yandaşlarının, kendilerine muhalif gördükleri halkımızın yarısını ve ısrarla“İllet (iltihaplı hastalık), ve Zillet (bayağılık ve aşağılık) İttifakı!” diye horlayıp kışkırtmalarının ve sorumsuz bir kutuplaşma kampanyalarının da payı olduğu unutulmamalıdır.

Devlet Bahçeli’nin, aydınlatıcı itirafı!

Seçim öncesi 19 Mart 2019 Salı günü akşamı STAR TV’deki programa katılan Sn. Devlet Bahçeli, şu aydınlatıcı itiraflarda bulunmuşlardı:

Devamı için tıklayınız.

    Güncel makalelerimizden istifade etmek istiyorsanız lütfen aşağıdaki kutuya e-mail adresinizi yazarak bize gönderiniz.