AKP İktidarı, İsrail’in Organ Mafyasından Haberdar mıydı? ERDOĞAN İSRAİL’LE ZITLAŞMAKTA MIYDI; YOKSA ONLARA MI YARAMAKTAYDI?

430
Paylaş:

12 Şubat 2024

İsrail’e gönderilen mallara yönelik araştırma önergesinin AKP ve MHP oylarıyla reddedilmesi, hangi ayıpları saklama çabasıydı?

Türkiye’nin İsrail’e gönderdiği malların içeriğine ve miktarına yönelik araştırma önergesinin AKP ve MHP oylarıyla reddedilmesi kafaları karıştırmıştı. Genel Kurul’da konuşan Saadet Partili Kaya, “Hükümeti uluslararası platformlarda yalnızca önemli olan sözlerle değil, aynı zamanda gerçek ve caydırıcı adımlarla davranmaya, İsrail’e yönelik tüm ticari ilişkileri derhal sonlandırmaya ve limanlarımızdan İsrail’e yapılan sevkiyatları durdurma çağrısında bulunmaya davet ediyorum. Adalet ve insan hakları sadece kelimelerle ve sözlerle değil aynı zamanda eylemlerle inşa edilebilir kavramlardır” diye uyarmıştı. Biz de soruyoruz ve kamuoyunun aydınlatılmasını istiyoruz: Burak Erdoğan’ın gemileri, hâlâ İsrail’le yapılan ticaret mallarını mı taşımaktaydı?

Makalenin tamamını okumak/dinlemek için tıklayınız.

    Güncel makalelerimizden istifade etmek istiyorsanız lütfen aşağıdaki kutuya e-mail adresinizi yazarak bize gönderiniz.