AKDENİZ’DEKİ HAÇLI KUŞATMASI VE ERDOĞAN’IN G-20 TUTARSIZLIĞI

680
Paylaş:

17 Temmuz 2019

İstanbul hezimeti, AKP iktidarını sarsmıştı. HDP’ye “İmralı’yla irtibatı kesin!”tavrından “Artık Apo’yu dinleyin!” noktasına sığınmışlar, 14 bin oy farkına razı olmayanlar, 850 bin tokatla şaşkınlaşmışlardı. Bu yırtık artık dikiş tutmazdı, AKP parçalanacaktı.

Erbakan Hoca’nın Beygir Fıkrası:

1994’te Refah Partisi’nin adayı Yalçın Demir, Nevşehir Belediye Başkanlığı seçimini yüzde 32 oyla kazanmıştı.

DYP Nevşehir Milletvekili Esat Kıratlıoğlu, bazı oy pusulalarında DYP’nin amblemindeki At’ın sola baktığı gerekçesiyle seçim kuruluna itiraz etmiş; seçimlerin iptaline yol açmıştı. Ancak yenilenen seçimde SHP adayı da DYP adayı Taner Erdoğan lehine çekilmesine rağmen Refah Partisi, oylarını daha da arttırarak yüzde 45 oyla seçimi yine kazanmıştı. Bunun üzerine Erbakan Hoca şu meşhur benzetmesini yapmıştı:

“Yok, beygir sağa bakmışmış… Yok, sola bakmışmış… Bu şarlatanlıklarla bir yere varamazsınız… İşte beygir nalları dikti; şimdi ne yapacaksınız!?.”

Evet, AP’nin ve ANAP’ın devamı olan AKP’nin İstanbul hezimetini ve artı neticelerini en güzel anlatan bir anıdır.

Bu arada AKP tarafından Ekrem İmamoğlu’na: “İstanbul rantını birlikte paylaşalım, Belediyede Meclis çoğunluğu bizde olduğu için senin de işlerini kolaylaştıralım!” teklifi yapıldığı kulislere yansımıştı.

Bunlar şahsi ikbal ve ihtiras hesaplarıyla uğraşırken, maalesef Türkiye Akdeniz’den kuşatılmıştı. ABD, Rusya ve Avrupa ülkeleri; başta Akdeniz’de ve Kıbrıs çevresinde yüzlerce savaş gemisiyle Türkiye adeta kıskaca alınmıştı.

Temmuz 2019’da İsrail’de; ABD, Rusya ve İsrail ortak güvenlik zirvesi yapmış, ama bu toplantı hakkında Türk medyasında, ne yandaşında ne karşıtlarında bir kelime olsun yer almamıştı.

ABD tam bir düşman tavrıyla F-35’leri Türkiye’ye vermeme kararı almış, S-400 aldığımız Rusya ise İdlib’te kendi güdümündeki rejim güçlerini kontrol noktamıza saldırtıp, askerlerimizin şehit olmasına yol açmışlardı. Ve Rus askeri ataşesi Genelkurmay’a çağrılmıştı.

Zaten tek ve gerçek milli tavır sadece Milli Savunma Bakanlığından gelmekte, Sn. Hulusi Akar: “F-35’ler Türkiye’ye verilmezse, NATO savunması zayıflar!”uyarısında bulunmuşlardı.

G-20 zirvesinde S-400’ler konusunda güya bir orta yol aranmıştı:

Devamı için tıklayınız.

    Güncel makalelerimizden istifade etmek istiyorsanız lütfen aşağıdaki kutuya e-mail adresinizi yazarak bize gönderiniz.

    Bu makaleyi sesli olarak da dinleyebilirsiniz.