FETÖ İLE MÜCADELENİN KIRGIZİSTAN AYAĞI VE HIYANET BAĞLANTILARI

22
Paylaş:

14 Şubat 2019

Cumhurbaşkanlığı Makamının ve Dışişleri Bakanlığının

Yüksek Dikkatlerine!

      

FETÖ İLE MÜCADELENİN KIRGIZİSTAN AYAĞI

VE

HIYANET BAĞLANTILARI

      

Kardeş ülkemiz Kırgızistan’ın değerli ve Milli gayretli yöneticileri ve bürokrasi ekibi, necip Kırgız Milletine hizmet etmek, onların rahatını ve refahını yükseltmek için canla başla çalışmaktadırlar. Ancak uzun bir esaret ve sömürü düzeninden yeni kurtulmaları ve tekrar toparlanmaları elbette kolay olmamaktadır. İşte böyle bir süreçte, bazıları çok iyi niyetlerle Fetullahçı olarak tanınan ve Emperyalist CIA’nın, Müslüman-Türk görünümlü figüranları olan tehlikeli bir ekibin tuzağına takılmışlardır. Hem kardeş Kırgızistan halkını, hem değerli devlet erkânını bu Fetullahçılık belasından kurtarmak, hem de ülkemize yönelik hıyanet girişimlerini boşa çıkarmak, Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli ve öncelikli sorumlulukları arasındadır.

Orta Asya’da ve özellikle Kırgızistan’da, hıyanet şebekesi FETÖ’nün etkisiz kılınmasının önemli adımları ve çözüm yolları:

Başta şu gerçeği vurgulamak zorundayız: Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın, ülkemizin en büyük belası olan FETÖ meselesinde, hem Türkiye’mizde hem de dünya genelinde bu tehlikeyi anlatma konusunda gösterdiği gayret ve ciddiyetin, daha alt kademelerce yeterince idrak edilmemesi nedeniyle FETÖ belası; hem yurdumuzda, hem de Orta Asya’da hâlâ varlığını sürdürmektedir ve elçiliklerimizdeki FETÖ’cülerin temizlenmemiş olması, maalesef devletimizin imkânlarından faydalanarak, kripto FETÖ’cülerin cirit oynatmasına ve FETÖ belasının devamına sebebiyet vermektedir.

Bu nedenle: Dışişleri Bakanlığımızın görevlendirdikleri ataşeler ve müşavirlerin sözleşmeli kadrosunu, ince eleyerek görevlendirme yapmaları gerektiğini hatırlatıyoruz. Diğer taraftan, elçilik çalışanları kripto FETÖ’cülerle, iş adamlarıyla, elçiliğe sızmış kripto elemanları bilip, onlara referans olarak hâlen içlerinde barındırtmamaları gerektiğine inanıyoruz. Aşağıda paylaşacağımız bilgiler, şimdiye kadar yazılmış, yayınlanmış bilgilere ek olarak verilmiş olan yeni bilgiler de göz önüne alınarak, bu belanın belinin kırılıp tamamen silinmesi için sürdürülen çabalara yardımcı olacaktır diye düşünüyoruz.

Orta Asya’da, Türk Cumhuriyetlerindeki Elçiliklerimizde görevli hem üst kadroların, hem de alt kadroların yeniden tek tek incelenmesi gereklidir. Mesela; Kırgızistan Bişkek’te büyükelçiliğimizde görev yapan ataşelerin, müşavirlerin ve konsoloslukta çalışan kimselerin geçmişleri kontrol edilirse, bu şahısların FETÖ’nün cirit attığı zamanlarda onlarla kol kola, iç içe dolaştıkları görülecektir. Maalesef bunlar, 15 Temmuz darbesinden sonra da görevlendirilmiş olup, kripto FETÖ’cülerle hem devlet adına, hem şahıs bazında işlemlerini yürütmektedirler. Bu üst düzey görevliler, istihbarata yanlış bilgi vererek özel yetiştirilmiş FETÖ’cülerin rahat hareket etmelerini sağlıyorlar. Bu kripto elemanlar, aşağıda isimlerini vereceğim baş FETÖ’cülerin belgelerini tamamlayıp yurt dışına; Avrupa’ya, İngiltere’ye ve Amerika’ya gitmeleri için eksik belgeleri elçiliklerimizden temin edebiliyorlar. Ve bu özel bilgileri ülke imamlarına iletiyorlar.

Bilindiği gibi; FETÖ’cüler Kırgızistan’da 23 okulu, Atatürk Ala-Too adındaki üniversitesi, eğitim kursları, kreşleri, dershaneleri ile eski ismi Sebat (yeni adı Sapat) iş adamları ile Kırgızlardan yetişmiş üst düzey Kırgız FETÖ’cülerle birlikte, tahripçi işlevlerini 1992’den beri sürdürmektedirler. Bunun dışında Kırgız FETÖ’cülerin Kırgız isimlerle açtığı okullar, yurtlar, medreseler, iş adamları derneği ile; radyolar ve gazeteleriyle yaptıkları ve yapacakları hainlikleri örtbas edip, Kırgızistan’da güçlenmeye devam etmektedirler. Bunun dışında polis akademisinde, askeri okulda yetiştirdikleri elemanların halen öğretmenlik yaparak çocukların beyinlerini kirletmekten, Türkiye’nin üst yönetimini İslam düşmanı olarak göstermekten ve ABD güdümüne daha çok girmek gerektiği fikrinden vazgeçmemektedirler.

Bizim tespit ve tavsiyelerimiz şunlardır: TİKA ve Diyanet İşleri olarak, Kırgızistan’a büyük, karşılıksız hibelerde bulunduk. Hastanemiz, ekmek fabrikamız, yaptırdığımız camimiz, müzemiz ile ve daha birçok irili ufaklı yardımlarımızla gönüllere girdik. Elçiliğimizde basın yayın müşavirliği var. Etkinliğini kullanmalı, eğitim müşavirliği üzerine düşeni yapmalı, ticari ataşelik yeni bir iş adamları derneği üzerinde yoğunlaşmalı, medyayı, yazılı ve görsel basını iyi kullanmalı; ama bunlar yapılmadan önce, FETÖ’cü kriptolar mutlaka temizlenmelidir. Aşağıdaki isimler ve makamlar tek tek incelenmelidir.

Türk ve Kırgız FETÖ elebaşlarının isimleri, nerede oldukları, nasıl yaşadıkları, nerede çalıştıkları konusunda kısa bilgileri, karışık olarak vereceğiz. İstenirse; detaylı bilgileri bu belgeye ek olarak, Cumhurbaşkanlığına ve Dışişleri Bakanlığına elden vereceğiz.

Kırgızistan:

1- Mustafa Özcan: FETÖ’nün baş elemanlarından olup, Kırgızistan vatandaşlığı bulunmaktadır. Aynı zamanda VEFA alışveriş merkezinin satılmadan önceki sahibi olmaktadır. (Not: VEFA satılmadı, formalite olarak Talaslı bir iş kadını olan şahsa, göstermelik satışı yapıldı. Kadının oğlu halen FETÖ’nün Kırgız sponsorlarından olup, bunların okullarının mezunudur.) Mustafa Özcan, her iki ayda bir Kırgızistan’a gelip giden bir şahıstır. Şimdi İngiltere, Amerika ve Kırgızistan arasında mekik dokumaktadır.

2- Osman Karakuş: Atatürk Ala-Too Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmış gösterilerek, elçiliğimizden sabıkası olmadığına dair belgeyi ve diğer eksik belgeleri kripto FETÖ’cü Emin Aybar tarafından temin edilerek, İngiltere’ye vize alarak yollanmıştır. Kendisi Kırgızistan vatandaşlığına alınmıştır.

3- Ali Çelik: İş adamı olup, FETÖ’nün sponsorlarından birisi konumundadır. VEFA alışveriş merkezinde işyeri bulunmaktadır. İngiltere vizesini almıştır. Kırgızistan’a geliş gidiş yapmaktadır.

4- Hüseyin Saruhan: Örgütün Kırgızistan’daki para kasasıdır. 2015 tarihi itibariyle bilfiil Kırgızistan’da bulunmuş, 15 Temmuz darbe olaylarından sonra Emin Aybar aracılığıyla elçiliğe sızmış, halen elçilikte yeminli tercümanlık şirketi sahibi tarafından eksik belgeleri tamamlanarak Avrupa vizesi almıştır. Kırgızistan pasaportu da bulunmaktadır. Elçiliğimiz tarafından Kırgız emniyetine verilmiş olan 172 kişilik isim listesinin başındadır.

5- Emin Aybar: FETÖ’nün Atatürk Ala-Too Üniversitesi’nin açılışından beri Türkiye’den özel olarak getirilmiş olup, büyük istihbarat örgütleri ile ilişkilerini kullanarak, FETÖ’ye destek ve bilgi sağlamaktadır. Üniversitelerinde, okullarında, kantin işleri ile ilgileniyor gibi gözüken şahıs, şimdi elçiliğimizde eskiden görev yapmış ataşeler ve müşavirler ile dostluklarını kullanarak, tekrardan elçiliğe sızmıştır. Firmasının adı“Hakikat”tır. Çocuklarını Orhan İnandı (Orta Asya imamı) okutmuşlardır. Halen Orhan İnandı’ya aylık bilgi aktarmaktadır.

6- Tuncay Sarıtekin: İş adamı pozisyonuyla FETÖ’nün alışveriş merkezi olan Vefa Center’de mobilyacı olan Tuncay Sarıtekin, Avrupa vizesine sahip olup, üç ayda bir Kırgızistan’a gelip giden ajandır.

7- Aziz Gürcan: Orhan İnandı’dan önce Kırgızistan’da imamlık yapmış, sonra Ürdün imamlığına atanmış olan Aziz Gürcan, şimdi Kırgızistan’da at koşturmaktadır ve kendisinin Amerika vizesi vardır. Hanımına ve kızına vize almak için uğraşmaktadır. Üç ayda bir İngiltere’de toplantı yapan ülke imamları ile toplantıya katılmaktadır.

8- Özer Arcan: Bu kripto şahıs, Orhan İnandı’nın talimatıyla özel olarak Rusya’daki eğitimi biter bitmez Kırgızistan’a alınmış olup, Rus vatandaşlığı bulunmakta ve Rusçayı çok iyi konuşmaktadır. 17-25 Aralık’tan sonra Orhan İnandı’nın özellikle elçilikte bulunmasını istediği şahıstır. Eski elçi Metin Kılıç Bey’in hanımının Türkiye’de doğum yapacağını öğrenince, Orhan İnandı’nın talimatı ile aldığı hediyelerle Metin Bey’in ve ailesinin kalbine girmeye çalışmıştır. Bu sayede ataşeleri ve müşavirleri ailece evine yemeğe almıştır. Tek tek ve sinsice gönüllere sızmıştır. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in öğrencisi, Hadis hocası olarak geçinen Abdülhakim Hocanın gizli ekibi, 8 kişilik gruptan haftalık ders alır. Elçiliğimizde halen sözleşmeli olarak özel şirketi ile çalışmaktadır. Amacı; yeminli tercümanlık alarak gizli üst düzey görüşmelerde tercümanlık yaparak, Orhan İnandı’ya bilgi aktarmaktır. Firmasının ismi; Appak’tır.

9- Tarık Ayhan, Cüneyt Ayhan, Nurullah Ayhan: Bu kardeşler, OSSE mağazaları sahipleri olup, FETÖ’nün sponsorluk işlerinde kullanılır. Tarık Ayhan en tehlikeli olanıdır.

10- Hüseyin Muslu: Bu kişi iş adamıdır. Mobilya fabrikası vardır. 1996’da öğrenci sorumlusu olarak görev yapan Muslu, şimdi iş adamı ve FETÖ sponsorudur, eski KITİAD FETÖ İş Adamları Derneği Başkanı olarak görev yapmıştır.

Devamını okumak için tıklayınız.

Güncel makalelerimizden istifade etmek istiyorsanız lütfen aşağıdaki kutuya e-mail adresinizi yazarak bize gönderiniz.

Bu makaleyi sesli olarak da dinleyebilirsiniz.